Na tyhle závody jsem se těšil, protože horské terény mám celkem rád. V sobotu se běžela klasika, jejíž parametry nebyly nijak děsivé, ale počet kontrol, 17 na 14 kilometrů sliboval zajímavé volby postupů. Dlouhé postupy sice byly, ale voleb se moc nenašlo, rozhodně ne takových, které by byly více či méně rovnocené. Většinou byla správná jedna volba, poté její o něco pomalejší varianty a nakonec nějaká dlouhá obíhačka, která stála zbytečně moc sil a i časovou ztrátu. Díky dlouhém postupu na jedničku, ze kterého se běželo půl kilometru po asfaltu do kopce, se celá trať dala namapovat hned ze začátku a poté už zbývalo jen rychle běžet. Terén byl typický horský, hodně kopců, těžká podložka, dost cest a ve sbodních partíích podrost. Pro mě to byl závod celkem vydařený, i když dva špatně zvolené postupy mě stály asi 4 minuty a druhé místo, ale i tak jsem se sedmou příčkou celkem spokojenej.

Po sobotní klasice, která se vesměs všem líbila, jsem se těšil na nedělní middle, v podobném terénu. Bohužel naděje vkládané do závodu se ukazály býti plané a pořadatelé nás zavedly do neuvěřitelně zarostlého lesa, kde kde podrost plný kopřiv, ostružin a bodláků sahal někam do výšky prsou. S mým startvoním časem 17 se to zdálo být značnou nevýhodou, ale další faktory udělaly závod ještě “zajímavější”. Mapa – naprostá tragédie. Porosty zmapovány většinou špatně, cesty, které byly v mapě často v lese nebyly, směrově to taky moc nesedělo. Korunu tomu dal stavitel, který kontroly umísťoval na místa, kam se prostě promapovat nedalo a záleželo na štěstí, zda člověk kontrolu najde, nebo si na místě trochu pohledá. Zpětná analýza GPS odhalila, že některé kontroly nebyly na místech, na kterých být měli, ale to je pochopitelné, že objekty na kterých byly umístěny na daných místech prostě chyběly. Takže osobně si myslím, že kdyby se stavitel při stavbě tratí do lesa vydal a zkontroloval si to, tak je mohl postavit tak, že by závod udělal mnohem regulérnější a na této mapě. Já jsem se z lese vrátil hodně naštvanej, ale když jsem pak sledoval soupeře, kterak v cíli sprostě nadávají a křičí na pořadatele, tak jsem si říkal, že v tom nejsem sám.

Takže hodnocení víkendu je tak 50 na 50. V sobotu jsem rád, že jsem tam byl, ale neděli bych příště radši vynechal, neboť to byl otřesný zážitek.

Mapy: long, middle

You may also be interested in

5. a 6. Český pohár