Letošní akáda byla součástí českých akademických her v Olomouci. Musím říct, že jednalo o nejlíp a nejprofesionálněji uspořádaná akáda, které jsem se zúčastnil. Prvním závodem byl sprint na Svatém kopečku. Běželo se v částečně v zahrádkářské kolonii, městské zástavbě a taky v zoo. A hlavně všechno pořádně do kopce. Už podle parametrů bylo zřejmé, že výsledné časy se asi k 15 minutám blížit nebudou. Nakonec to bylo pěkné proběhnutí. Ještě jsem sice nebyl úplně fit po víkendových žaludečních problémech, ale běželo se mi jakš takš dobře. Bohužel jsem se nevyvaroval jedné stupidní chyby a zatočil jsem o odbočku dřív. Ten tygr za sklem si o mě asi myslel svoje. Na vítězného Miloše Nykodým jsem nakonec ztratil něco přes minutu a skončil jsem na devátém místě, tedy trochu za očekáváním.

Druhý den se běžela klasika. Byl také využit terén loňského WUOCu. Stavitel už předem avizoval, že směrný čas nebude klasických 90 minut, ale pouhých 60. Ale parametry tratí vypadaly i tak hrozivě. Však považte 9 km, 12 kontrol a 690 převýšení. Trať mě nakonec, ale trochu zklamala, protože jsem velkou část závodu běžel po cestách nebo loukách, ale i tak to bylo pěkné proběhnutí a kdyby mě částečně nelimitovalo pořád ještě bolavé břicho, tak jsem si to i užil. Nakonec to sice bylo 6. místo, ale hrozivá ztráta 6 minut na Ondru Semíka.