Letos jsem se zase po nějaké době zúčastnil Botas neboli HSH Vysočina cupu. Ten jsem měl letos za humny, ale s Terkou jsme stejně spali v campu, který byl docela příjemně umístěný a velmi kompaktní.
Pro mě začal Botas už ve čtvrtek, kdy jsem společně s hrstkou dalších závodníků vyrazil na noční. Závod to byl pěkný, už jen proto, že se docela netradičně běželo po loukách okolo Blatin a lesní a luční pasáže byly tak půl na půl. Byl jsem spokojenej, protože jsem vyhrál o 6 minut 🙂 MAPA.
V pátek se běžel middle v okolí Drátníku. Krásný a těžký terén, jehož podložka se dá směle srovnávat se skandinávskými terény. Hustý borůvkový porost úspěšně skrýval všechny nerovnosti a tak se nezřídkakdy stalo, že člověk běžel a najednou byl zapadlý po koleno mezi dvěma kameny. Nicméně zaběhl jsem celkem dobře, i když jsem od Chlupa dostal nakládačku 4 minut. 4. místo není k zahození.
V sobotu se běžela klasika, která sestávala ze dvou middlových částí v bažinách, hustnících, semi-open a tak dále a poté z konečné horolezecké vložky na předzběrku a 2 kilometrovým seběhem na sběrku. Startoval jsem až v poledne, což předurčilo můj špatný výkon. Skončil jsem 10. s hrozivou ztrátou asi 6 minut.
Nedělní handicapový start doprovázelo už docela slušné horko. Nicméně jako pouhý divák sobotních pivních štafet a zdrženlivý pijan na večerní párty jsem se cítil docela čilej. Běželo se mi dobře, i když jsem docela dost klopýtal v tom terénu a můj kotník to docela odnesl. Nakonec jsme utvořili dvojici s Márou Prášilem, který taky nebyl ovlivněn alkoholem a utekli Danáčovi s Chrobákem. V závěru jsem byl o něco rychlejší a doběhl jsem jen minutu za třetím a vítězstvím v etapě jsem si udělal radost a přineslo to překvapivě i nemalou porci rankingových bodů. A porazil jsem časem Terku :D.

You may also be interested in

Botas 2015