3. ČPŠ 2015O víkendu se běžely závody 3. a 4. kola českého poháru štafet. V předchozích dvou kolech jsme měli velmi dobrou bilanci, když jsem byli jednou první a jendou druzí. Plus já jsem měl takovou svojí osobní bilanci, když dvakrát přiběhl z prvního úseku první. Na tyhle štafety do Kroučové jsem se teda dost těšil, protože bylo na co navazovat.

V terénu štafet jsem před více než 11 lety absolvoval v H14B žebříček B, ale nemohl jsem si absolutně vybavit jak to tam vypadalo. Takže po sobotním startu jsem mohl být aspoň trochu překvapenej. A opravdu byl. Postup na první kontrolu totiž spočíval v tom jestli proběhnout velké údolí, což bylo evidentě nevýhodné, nebo se pustit asi do kilometrové obíhačky po cestě. Po naražení jedničky potom byly ještě další tři postupy po rovině a více méně po cestě, takže kdybych se byl býval podíval na čtyřce na hodinky, tak by průměrné tempo nebylo vůbec špatné. Potom už to začalo být zajímavější, když se vběhlo do relativně čistého svahu s několika hustníky. Farsty zde byly tak výrazné, že jsem skoro celou dobu nikoho neviděl. Na poslední kontrole před diváckou, která byla podle mě špatně píchnutá, tak že jsem ji neviděl, jsem jejím hledám strávil minutu a tak jsem nebyl na divácký s výrazným náskokem. Pytlík už byla jenom formalita, i když byl dost farstovanej a opět, jako na štafetách po nočním se tam dalo stáhnout dost času. Svůj náskok jsem nakonec udržel a opět jsem si doběhl pro první místo. David první místo před Betem ještě udržel, ale Zvíře už na famózně běžícího Šéďu nestačil a tak na nás zbylo druhé místo.

4. ČPŠ 2015_2V neděli se běželo ve druhé části mapy. Trať byla o něco náročnější a taky kopcovatější. Od začátku jsem se snažil běžet na čele a tak od půlky závodu jsem běžel první a ačkoliv Bajeřík v pytlíku ještě zkoušel nějaký fígle, tak jsem to i po čtvrté za sebou dovezl na prvním místě. Tentokrát z toho bylo až třetí místo, ale bilance z letoštních štafet 1., 2., 2., 3. není vůbec špatná.