Tak jsem poprvé v životě zavítal na závody oblastního žebříčku západočeské oblasti. Myslel jsem si, že závody Ligy Vysočiny jsou fakt malý, ale proti tomuhle je to hotovej nároďák. Tím to samozřejmě nechci schazovat. V sobotu odpoledne jsem běžel sprint, který byl zároveň mistrovstvím západočeské oblasti. A tentokrát to byl opravdu sprint, protože do cíle jsem doběhl v čase 11:14. Závod to byl řekněme zajímavý. Volba postupu sice na trati žádná nebyla a mapově taky nebylo moc co řešit a navíc se běhalo de facto přes shromaždiště. Ale proběhl jsem se pěkně a ještě ke všemu pro vítězství. A do konce mě vyhlásili, ale žádné nepěkné pohledy jsem nezachytil a tak si domů vezu medaily, to je ale úspěch!!

V neděli jsem běžel klasiku se shromaždištěm přímo na Radyni, což byla trochu srdcovka, protože ve stejném terénu jsme předloni získali bronz na družstvech. Mapa 15ka vytištěná na obyčejný laserovce, takže jsem toho v ní moc neviděl. Nicméně terén byl hezký a dokonce se mi dobře běželo, což jsem byl celkem rád. Nakonec jsem klasika vyhrál za necelých 70 minut. Takže jsme s Karolínou suveréně ovládli celý víkend a jako bonus si domů vezu dvě plzně 🙂