Kamenné peklo aneb MČR middle 2019

Když jsem na loňském O-gala poprvé viděl promo video na letošní MČR middle s Ňufem a Zlosynem potácejícími se v děsivém kamenném poli, tak jsem věděl, že tohle bude jeden z těch závodů, na který se těšit nebudu. Obzvlášť když se mě Ňuf s lišáckým úsměvem po zhlednutí videa zeptal, jestli vůbec přijedu.

Zklamání v kvalifikaci

I přes nepřízeň terénu jsem si docela věřil na postup. Zvlášť poté, co se mi docela povedly závody v Doksech. Do karet mi také hrálo, že ačkoliv meteorologové slibovali výheň, na vídrholci nad Trutnovem bylo příjemně chladno. Do závodu jsem šel s tím, že si to musím hlavně pohlídat a jít pokud možno bez chyby, i když pomaleji. Doufal jsem, že se ostatní vychybují. Po celý závod jsem šel na svoje poměry velmi čistě. Pár kliček v dohledávkách bylo, ale určitě jsem nikde nenechal žádnou větší chybu. Když jsem dobíhal společně s Betem, který startoval se mnou v minutě, říkal jsem si, že to mám v kapse. Jaké bylo moje překvapení, když mě hlásili, že jsem až pátý. Ještě větší rozčarování nastalo, když jsem po skončení závodu skončil na devátem, tedy prvním nepostupovém místě. A to pouze 10 vteřin za osmým místem. Bohužel se svýma těžkýma nohama se nemůžu rovnat lehkonohým kamzíkům, kteří mají v tak extrémním terénu, jako byl tento, nezanedbatelnou výhodu. Se svým výkonem jsem byl spokojený a určitě jsem nečekal, že to nebude stačit na postup. Nutno říct, že Ňuf měl tratě postavené tak, že se kontroly daly domapovat a nebyly na náhodu. Bohužel ale neměl k dispozici tu úplně nejkvalitnější mapu. Myslím si, že by se kresba dala velmi zjednudušit a generalizovat. V tomto názoru mě utvrdilo, že jsem podobný názor slyšel i od jinčích mapařů, než jsem já.

MAPA

Nedělní proběhnutí

V neděli jsem se šel proběhnout na trať B finále. Před závodem chyběla jakákoliv motivace a ani na startu jsem nepociťoval ani tu nejmenší zdravou nervozitu. Ani jsem nezařadil klasickou rozvičku. Navíc jsem v koridoru zíval, což je vždy neblahé znamení. O to větší bylo moje překvapení, že se mi běželo celkem dobře. Nevím jestli za to mohl Krakonoš 12° nebo něco jiného, ale zaběhl jsem závod skoro úplně čistě kromě asi dvou malých zaváhání v dohledávkách a doběhl jsem v B finále třetí. Věřím, že kdybych běžel podobný výkon v A finále, mohl bych klidně pomýšlet i na umístění kolem první desítky. Nicméně doufám, že v podobném terénu dlouho zase běžet nebudu muset.

MAPA