O víkendu jsem společně s LPU vyrazil na soustředění kousek za hranice do slovenského Šaštína. Těšil jsem se na trochu toho tepla. Ještě den před odjezdem jsem si šoupnul třicítku na lyžích ve Vysočina aréně a těch dvacet čísel sněhu všude okolo nenavozovalo moc jarní atmosféru. Nicméně ani na Slovensku jsme se touženého tepla nedočkali. I když teploty se pohybovaly kolem 8 stupňů, tak zamračená obloha a studený vítr nás pořádně zmrazily.

Terény ale moc pěkný. Trochu jsme si zavzpomínali na družstva ve Vracově, protože tohle bylo dosti podobné, ale ještě rychlejší. V čistém lese nám pod nohama nepřekáželo vůbec nic a běh stěžovala pouze sem tam nějaká ta duna. Hustníky byly docela podmáčené, ale docela dobře průběžné, ale představa, že bych tam měl vběhnout někdy na jaře nebo v létě mě dost děsila.

Já jsem bohužel odtrénoval jenom dva tréninky, protože potom mě začala hrozně bolet kyčel, která mi skoro neumožňovala běh, takže jsem vždycky pln enthusiasmu vyběhl do lesa, abych záhy zjistil, že to prostě nepůjde a nedokulhal pomalu zpátky. Ale i tak jsem rád, že jsem tam byl. Terény fakt luxusní.

 

You may also be interested in

Krátké soustředění v Šaštíně