Letos jsem se na MČR v nočním opravdu těšil, protože terén v moravském krasu sliboval pěkný závod. Představoval jsem si, že stavitel využije potenciál terénu, a postaví závod v porostových detailech s nějakýma volbama, přes docela hluboká údolí a pro spestření nějakou kontrolu umístí i do skalnatého svahu v rakoveckém údolí. Bohužel stavitel udělal naprostý opak mých přání a závod skoro komplet postavil v noc místy až nebezpečném kamenitém svahu, který ani nebyl orientačně příliš náročný, jako spíš prostej humus a rozhodně zbytek trati mimo svah byl mnohem zajímavější. Bohužel. Příště snad Žabiny najdou nšjakýho lepšího stavitele.

Závod se mi nevydařil podle mých představ. Fyzicky jsem se sice cítil dobře, ale běžecká technika v prudkém suťovitém svahu nebyla ideální. Prostě v tom neumím běhat. Při přemíře soustředění na svoje nohy a strachu o svůj život už nezbylo příliš kapacity na mapu a z toho pramenily drobné chybky a hlavně špatně zvolené postupy. Nakonec z toho bylo po skoro devadesáti minutách v lese 10. místo z velkou ztrátou na první trojku.

Nedělní štafety byly v druhé části lesa a byl to mnohem lepší orienťák než při nočním. Tratě byly tentokrát postaveny celkem zajímavě, kdy se střídali hustníkové pasáže s leteckými přeběhy v čistém lese. Díky náročným prvním kontrolám jsme běželi skoro celý závod pouze v malé skupině a před pytlíkem jsme zůstali už pouze tři. Přičemž já jsem ho měl nejkratší a tudíž jsem opět po týdnu předával na prvním místě s náskokem přes minutu. Nakonec jsme nestačili pouze na Žabiny, a i když na nás Bet dotíral uhájili jsme stříbrnou pozici.

You may also be interested in

MČR noční a 2. ČPŠ