NocniMCR_170Zase jednou “typické české noční” v co nejvíc zabušeným terénu a s co nejvíc časem stráveným v hustníkách. Nicméně tratě byly dle mého názoru nad očekávání zajímavé, a ikdyž nenabízely žádné vychytané volby postupu, tak přece byly zajímavé.

Já jsem startoval už ve 21:39, za což jsem byl rád, protože představa, že budu startovat v 1 ránu, byla dost děsivá. Nevím jestli později startující závodníci měli částečně vyšlapané pěšinky a jestli jim to pomohlo, ale zdálo se mi, že některá místa se na trati musela určitě postupem času zrychlovat.

Závod se mi celkem povedl, i když vinou některých špatně realizovaných postupů jsem ztratil dost času. Při čistém závodě bych měl na umístění kolem 5., 6. místa možná i trochu víš, ale rozhodně  bych v žádném případě nestačil na vítězného Ňufa, který nadělil Milošovi na druhém místě 8!! minut.

Takže konečně 9. pozice je malé zlepšení proti loňsku a splněný cíl být alespoň v top 10. Další noční mě čeká příští týden na 10mile, kde běžím třetím úsek, tedy přibližně stejně dlouhý závod, jako MČR. Letos má náš tým zatím nejvyšší ambice. Já osobně bych za úspěch bral výsledek do 30. místa, ale když všichni poběží dobře, máme i první 20.