mcr_sprint_2015_2Předposlední květnový víkend byl ryze spritnový. V sobotu bylo MČR ve sprintu a v neděli ve sprintových štafetách.

Docela jsem se těšil, protože se cítím rychlostně hodně slušně a věřil jsem ve slušný výsledek. Oba závody se běželi až ve Valašském Meziříčí částečně v historickém centru a částečně na sídlištích a v parcích. Terén to byl sám o sobě zajímavý, nabízející spoustu problémů k řešení při závodě. Bohužel pořadatelé se rozhodli použít, v dnešní době módní, umělé ploty, což celý terén dost degradovalo. Ploty byly umístěny velmi nevhodně, takže ne jen že byly v mapě jen velmi těžko viditelné a pro některé závodníky včetně mě téměř neviditelné. I když jsem stál na místě u plotu, můj mozek prostě nechtěl přijmout skutečnost, že průběžná ulice je nepřirozeně zahrazená. Kdyby ploty byly použity citlivě a dělaly závod zajímavějším, tak proti nim nic nemám, ale přehradit na několika místech stupidně ulici, tak, že poté zbyde jen jeden východ z bludiště mi připadá poněkud nevhodné a mě samotnému to hodně zkazilo dojem z jinak celkem pěkných závodů.

Problém jsem také viděl v umístění karantény. V sobotu jsme byli zavření na velmi malém prostoru, kde nebylo žádné místo k pořádnému rozklusání. To stejné platilo o neděli, kde jsme jak blbci kroužili na 50 m v malé tělocvičně. Od ASU jsem rozhodně očekával větší profesionalitu při pořádání.

Co se týče mých výkonů, jsem celkem spokojenej. V sobotu jsem asi třikrát naběhl do již zmíněných plotů a ztratil na tom tak 45 vteřin až minutu. Na vítěze mi nakonec chybělo asi 40 vteřin, takže medaile visela docela nízko letos. Konečné 7. místo taky není špatné, ale čekal jsem trochu víc.

V neděli jsem šel druhý úsek. Štafetu jsem přebra na druhém místě  a přede mnou byla díra, takže jsem nemohl využít soupeře a na první dvě kontroly jsem zvolil o něco pomaljejší volby. Na dvojce mě doběhl Ňuf, Noga a Patrik Horák, přičemž Ňuf mě potom i předběhl. Poté jsme běželi víceméně spolu až asi na dvě volby, které jsem zvolil rozdílně, ale uzkázaly se jako rovnocenné. Naše štafeta nakonec skončila až sedmá, protože David bohužel neměl svůj den a špatnou volbou na předzběrku se připravil o možnost bojovat o bronz. Tak snad příště 🙂

You may also be interested in

MČR sprint a sprintové štafety