sprintLetos jsem se poprvé v mužské kategorii probojoval na mistrovství ve sprintu, a tak jsem se na to hodně těšil, zvlášť, když byl závod živě vysílán v televizi, což závodu dodávalo punc vyjímečnosti :). Ve Znojmě nikdy žádná mapa pro OB nebyla, a tak jsem si pro přípravu musel vystačit s googlem a seznam. Nutno podotknout, že ač jsem skeptický k použitelnosti google street view pro přípravu na závod, tentokrát mi místama opravdu pomohl, protože jsem už například věděl, že ta první odbočka vede do pivovaru..mcr10

Samotný závod pro mě nezačal moc dobře. Na první kontrolu jsem nepochopil mapu, a nenapadlo mě, že ten chodníček v mapě může být hradba. Další a poslední zkažený postup byl “královský postup na 3. kontrolu, kde jsem sice zvolil celkem dobrou volbu postupu, ale bohužel jsem se přehlídl a místo na 3. kontrolu běžel na 4., která byla o pár vrstevnic níž, takže jsem si přidal švihovej kopec. Od trojky až do cíle jsem běžel dobře a vyvaroval jsem se větších chyb, narozdíl od některých soupeřů, a kdyby závod začínal na trojce, tak jsem byl třetí :), bohužel nezačínal. S konečným 18. místem moc spokojený nejsem, ale mohlo to být i horší.