mcr_sprint_relay_4Poprvé v historii se v Česku konalo mistrovství republiky ve sprintových smíšených štafetách. Měl jsem tu čest se zúčastnit se a dokonce bojovat o nejvyšší příčky. Závod to byl pořadatelsky celkem podařený, i když do příštích let by to chtělo pár much vychytat. Například karanténa, dle mého názoru absolutní nesmysl. Na shromaždišti nebyla žádná velkoplošná obrazovka a dorost před námi neběžel s GPSkou, tudíž jediné kde by šlo získat nefér výhodu, by bylo sledovat GPSku dřívějších úseků, což vzhledem ke krátkému času trvání štafet ani není možné, protože je potřeba se rozběhat a rozvičit. Tudíž bych institut karantény do příštích let zrušil, nebo aspoň silně redukoval.

Běžel jsem za týmcr_sprint_relaym Pardubice B ve šložení Horová, Nožka, Hermanová, Kamenický, což sliboval boj o přední umístění a asi všichni někde v hloubi doufali i v medaili. Běželi jsme celou dobu vyrovnaně, ale bohužel jsme se nevyvarovali chyb. Pája Horová na prvním úseku, který je podle mě nejdůležitější, zvolila jednu špatnou volbu a i když přiběhla do desítky, ztráta na čelo byla poměrně velká. Já jsem nakonec vybíhal na šestém místě spolčně s Píkejem na pátém a kousek za Víťou Baveným na čtvrtém. Na záčátku jsem se my tři seběhli a běželi jsme spolu, protože jsme měli stejné fársty. Při postupu na pátou kontrolu jsem si nevšiml v mapě umělého plotu a zvolil jsem díky tomu špatný postup na kterém mi Píkej trochu cuknul. Potom jsem ho zase dotahoval a po dívácké kontrole jsme běželi de facto spolu. Jenže na čtrnáctku jsem udělal stupidní chybu, když jsem předběhl odbočku a rázem se přede mě dostali tři závodníci. Nejdřív jsem zasprintoval a předběhl jsem Mrazáka, potom jsem si dvě kontroly odpočinul a těsně před náběhem na stadion jsem předběhl s vypětím všech sil Filipa Záveského (LPU 3). Vzhledem k jeho atletickým kvalitám jsem měl strach, že by mě mohl přefinišovat, jako v sobotu na prvním úseku štafet. Proto jsem se snažil řezat to co to šlo a dokonce jsem se dostal na těsně za Maroše na pátém místě. Toho se mi však již předběhnout nepodařilo a tak jsem mcr_sprint_relay_6doběhl šestý, značně vyčerpán. Ze svým výkonem jsem spokojený tak napůl, fyzicky to celkem šlo, i když jsem se na začátku možná zbytečně šetřil. Mapově celkem taky, ale jedno přehlédnutí umělého plotu, který by v tom místě prostě člověk nečekal a špatně zapamatovanej postup na 14. kontrolu, mě celkem mrzí. Bez těchto chyb bych byl plně spokojen :). Celkové umístění štafety taky celkem dobrý, i když medaile nevysela vysoko. Bohužel PHK běželi nad očekávání dobře holky, zvlášž na prvním úseku, což jsem osobně nečekal. Kamenda i přes půlroční přípravu se dal doběhnout, chtělo to jen nakopnout na záčátku. Tak snad příště to vyjde :).

Povedený odložený přímý přenos odvysílala ČT 4. Bohužel byly velké rozestupy mezi týmy na prvním, druhém a třetím místě, že přenos nebyl moc napínavý. ODKAZ

3D rerun

GPS záznam

Mapa

You may also be interested in

MČR sprintových štafet