Čtyřicetikontrolový nočák

Na letošní nočák jsem se obzvlášť těšil. Oblíbené terény v okolí Jihlavy mi totiž vždy seděly a hrozně mě baví v nich běhat. Bohužel jsem měl opět jednou smůlu na vylosování, když jsem startoval až v 11 v noci! Jakožto ranní ptáče chodím spát většinou před desátou a poté jsem dost nepoužitelnej.

Před startem jsem se cítil fyzicky dobře, ale už jsem byl dost ospalej a bolelo mě břicho. Tělo odmítalo, že bych měl běžet. To samozřejmě neznám, že bych se to nesnažil řezat. Hned od začátku mě závod hrozně bavil. Nejlepší terén na nočák, co jsem kdy běžel. Pěkný vysočinský, mírně zvlněný les, který umožňoval rychlý a plynulý běh. Sem tam nějakej hustník a vodoteč. Nejzákařnější byly pásy tmavě zeleného hustníku, které opravdu hodně těžko průběžné a při pokusu o průběh pěkně rozedíraly kůži na rukou a na obličeji.

Byl jsem trochu zvědavej na 40 kontrol na 12 km trati. Nakonec to ani nebylo moc znát. První kolo mělo kontrol poměrně hodně a na druhém jsme si naopak užili delší postupy, i když žádný, vyloženě královský postup tady nebyl, což ale nebylo ku škodě. Jak čas ubíhal, tak mně bylo bohužel čím dál, tím víc špatně. Na trati jsem udělal několik hloupých chybek. Nejhorší byla chyba na kontrolu 20, což byl posed. Běhal jsem kolem, ale prostě jsem ho nemohl najít.

posed

 

Nejhloupější a také fatální chyba přišla na 36. kontrolu. Narazil jsem kontrolu asi o 50 metrů jinde. Časem by to stačilo asi na 7. místo, ale bohužel.. Závod pěkný, výsledek špatný.

Letecké štafety

V neděli následovaly tradičně štafety. Po pětihodinovém spánku jsem se necítil úplně čile. Když jsem zjistil, že Pája běží první úsek, tak jsem se cítil ještě o něco méně čile. Běželo se ve stejném lese jako noční. Hned po startu se samozřejmě vypálilo ohromnou rychlostí. Zvlášť, když se dlouho běželo do lesa po rychlé louce. Nechtěl jsem si nechat líbit, aby mě předběhl brácha, a tak jsem to těsně před vběhnutím do lesa napálil. Nohy se pěkně rozhíbaly a potom už to šlo.

Hned první kontrola byla stejná jako jedna z včerejších uzlovek. Docela se letělo. Fársty byly opět poměrně nevyrovnané. Držel jsem se vepředu s Pájou, ale na farstě na kontrole 11 jsem udělal malou chybku a od té doby už jsem ho neviděl.

11

Na průběhu jsem byl 5. V pytlíku, který byl tentokrát poměrně dlouhý udělali jak Palo Bukovac, tak Vojta Sýkora chyby, a tak jsem doběhl 3. těsně za Víčkem a s minutovou ztrátou na Páju. David předával s malým odstupem na Žabiny druhý. Píkej běžel společně s PHK, ZBM a SSU. Vojcek všem utekl a doběhl si pro vítězství. Píkej bohužel chyboval v závěrečném pytlíku a skončili jsme tak na nepopulárním 4. místě.

You may also be interested in

Pěkné MČR v nočním se špatným koncem