Konečně nadešel čas pro první dvojzávod českého poháru. Tentokráte na rozhraní Králického Sněžníku a Jeseníků. Tyhle terény mám rád, takže jsem se dost těšil, zvlášť na middle, protože ten sliboval podobný zážitek jako na MČR 2013, které se běželo prakticky ve stejném lese a mapy se dokonce částečně překrývaly.

Hned první výzva, kterou jsme museli překona,t byl výšlap sjezdovky z parkoviště na shromaždiště. Naštěstí netrval pořadateli slibovanou hodinu, ale rozhodně jsem se zapotil už tady.

Výživný long

Na long jsem byl zvědavý, protože letošní trénink se rozhodně nedal nazvat tréninkem na dlouhé tratě. Parametry necelých 14 km a 600 převýšení slibovaly pořádně kopcovitou trať. Vzhledem k tomu, že v prostoru závodu se asi ještě dva týdny před závodem lyžovalo, tak byl les taky hodně mokrý, bažiny byly ještě mokřejší a z rýh byly spíše potoky. To také dodalo závodu na náročnosti. Co bylo asi ale úplně nejtěžší, bylo suché borůvčí, místy až po kolena. V tom se běželo dost těžko, zvlášť do kopců.

Od začátku jsem se to snažil rvát, ale neběželo se mi moc dobře. Občas jsem asi nezvolil úplně dobrou volbu a ani obíhačky na konci se neukázaly jako nejrychlejší možnost. Navíc mě cestou na sběrku začaly chytat křeče. Na konec z toho bylo 7. místo, ale deset minut na vítězného Baptistu je moc.

Hodně náročný middle

Na middle jsem se těšil o poznání víc. Hned od začátku to bylo, jak mapově, tak fyzicky náročné. Sěběhy, při kterých bylo náročné číst mapu, traverzy, které si člověk musel pohlídat a taky prudká stoupání, kde se člověk musel donutit k běhu. Nedělal jsem žádné velké chyby, ale hned na trojku jsem zvolil špatnou stopu hustník a po přeběhu sjezdovky jsem párkrát drobně zaváhal, což mě stálo docela dost času. Pak přišel dlouhý postup přes půlku mapy, který jsem se rozhodl jít rovně. Ukázalo se, že to bylo vyrovnané jako obíhačka, možná dokonce rychlejší, protože Baptiste šel stejný postup jako já a byl nejrychlejší. Následovalo několik dalších postupů, které byly spíše náročné fyzicky než mapově. Naštěstí mi zbylo dost sil a delší postup na předsběrku jsem dokonce vyhrál. Díky tomu jsem si ještě polepšil o pár míst na konečné 8. místo se ztrátou 3 minut na vítěze. S výkonem jsem docela spokojený, ačkoliv, kdybych si trochu víc pohlídal mapu, tak to mohlo být ještě lepší. Celý závod jsem si však dost užíval. Nejdřív letecká pasáž v kupkách, pak seběh v hustnících a bývalých loukách, které vytvářely zvláštní semiopen a následné fyzicky náročná část v kopcích. Pěkný middle.

Výborné byly také borůvkové knedlíky na Paprsku, škoda jen, že si to mysleli všichni a byla na ně taková fronta.

You may also be interested in

Pohárový víkend na Paprsku