2_CP_2015První pohárový víkend se letos uskutečnil v podšumaví v blízkosti Sušice. Terén to byl velmi těžký jak běžecky, tak i mapově. Množství kamenů pod nohama připomínalo trochu podložku v Dalarně. V terénu bylo taky nemálo skal a skalek, hustníků a pasek, ale o to míň tam bylo cest. Sobotní middle se ze začátku běžel na kamenitém kopci a ve svazích potom se traverzem přeběhlo na takový zajímavý kamenitý svah, kde bylo hodně nevýrazných porostových detailů, které trochu ztížily orientaci na konci závodu a dost se zde chybovalo. Při klasice se běželo o něco dál, do méně kamenitých pasáží. Běželo se skrz horské bažiny i louky, poté se vběhlo do kopců, kde bylo dost voleb jestli po cestě okolo nebo přes kopec rovně. Dokonce jsem běžel i kolem brány hradu Kašperk. Nutno přiznat, že terén byl opravdu hezký.

Mě se nejvíc zadařilo v sobotu, kdy jsem konečně po několika letech čekání stanul na stupních vítězů i na Českém poháru a to při sobotním middlu, který jsem sice nešel úplně čistě, ale vyvaroval jsem se větších chyb a celý závod se mi dařilo držet slušné tempo.

V neděli se mi běželo taky dobře, ale bohužel jsem několikrát špatně zvolil volbu nebo ji špatně zrealizoval. Nakonec z toho bylo deváté místo, ale ztráta na čtvrté místo byla pouhá minuta. Na osmé místo to bylo vteřina na sedmé vteřiny tři. To jsou na náročnou horskou klasiku opravdu mizivé rozestupy

You may also be interested in

První úspěch v Českém poháru