O víkendu Jihlava uspořádala další 2 české poháry štafet v podhůří Javořice a k tomu ještě sprint v Telči. Vzhledem k mým výkonům na prvních úsecích v předchozích štafetách jsem na sebe cítil tak trochu tlak na pokračování v sérii.

5_CPS_2015V sobotu jsem tedy nastoupil na start a po 500 leteckých metrech na start vlítl do lesa. Přede mnou pár mlaďáků, co se nechalo vycukat, začalo odpadat, ale já jsem se cítil opravdu dobře a když jsem se dostal do mapy a získal potřebný flow, tak jsme společně s pár dalšíma nasadili a utekli zbytku startovního pole. Na průběhu jsem byl druhý asi dvacet sekund za Ondrou Semíkem a podle diváků jsem vypadal, že běžím fakt rychle. Ondru jsem sice docvakl, ale na předsběrku jsem, i přes to, že jsem věděl, že jsem správně nechal stáhnout trochu doleva a rázem jsme na čele byli tři a na sběrku a do cíle to byla docela řež, což mě hrozně baví. Doběhli jsme všchni tři tak nějak pospolu a mě krabička přiřadila druhé místo, což byla sice ztráta mé série, ale ta vteřina nebyla zas tak bolestivá. Na druhém úseku to Píkej docela urval a Noga startoval asi s dvouminutovým náskokem na Beta. Nakonec to těsně uvisel a bylo z toho celkem překvapivé první místo.

9_CP_2015Na odpolední sprint jsem se celkem těšil. Startoval jsem až někdy k večeru a tak jsem byl celkem odpočatej, i když nohy byly trochu cítit. Sprint se mi opravdu líbil, protože byl bez umělých plotů, bez zákeřností a s několika volbami postupů. Ty jsem bohužel povětšinou volil špatně, ale i tak jsem se 7-8. místem spokojenej vzhledem k tomu, že moje sprinterský predispozice nejsou moje silná stránka.

6_CPS_2015V neděli další štafety v Řásné, tentokrát na druhé straně mapy. Dnes ještě mnohem letečtější než v sobotu. Většinou šlo o to co nejrychleji proletět bílým lesem a najít kontrolu v hustníku nebo na kameni. Prostě Vysočina, která mě baví víc, než cokoliv jiného. Od páté kontroly, kde jsem měl o něco výhodnější fárstu jsem běžel dlouhu vepředu úplně sám. Potom mě docvakl na své výhodnější fárstě Chlup a nakonec ještě skvěle atleticky běžící Filip Záveský z LPU 2. Takto jsme i vběhli do pytlíku, kde jsem měl s Filipem stejnou trať, a i když jsem předzběrku razil dřív, už jsem nedokázal vzdorovat jeho tempu na sběrku a zase jsem asi o vteřinku v cíli zaostal, ale i tak velká spokojenost. Píkej podal opět výborný výkon a předával druhý za Milošem Nykodýmem o 45 vteřin. Noga si ale tuhnoucího Danáče stáhl a v pytlíku mu nedal šanci a tak z toho bylo druhé vítězství za víkend, takže asi spokojenost.

Běželi jsme asi tak dobře, že jsme s Píkejem byli vybráni na dopingovou kontrolu, což pro mě byla úplně nová zkušenost. Naštěstí jsem zvládl splnit všechny povinnosti celkem rychle 🙂