1Tak jsem se nechal přemluvit a vyrazil na závody Stopa pro život, které se konaly za umělého osvětlení na závodních tratích u nás v Novém Městě. Vzhledem k tomu, že na lyžích jsem poprvé letos stál ani ne týden před závodem, tak jsem se moc sebevědomě necítil. Zvlášť, když se jelo skatem, což není můj nejoblíbenější styl.

Na trať jsem vyrazil se startovním číslem ala Jágr, tedy 68. Celkem bylo 3na startu asi 110 závodníků, i když velká část z nich na lyžích ani pořádně neuměla jezdit a tak se stalo, že jsem v pátém kole předjížděl číslo 12 a podobně. Celkem se teda jelo 5*3,3 Km. Necítil jsem se moc dobře a po náročném tréninkovém týdnu jsem byl dost tuhej. Ještě mě bolelo břicho a záda. První kolo jsem ještě navíc trochu přepálil, ve druhém vytuhl, ve třetím se to ale už zlepšilo a jelo se mi celkem dobře. Nakonec z toho byl celkem slušný čas 46:30, což stačilo na 6. místo.

2Dokonce mě i vyhlásili a dostal jsem 500 Kč (zatímco vítěz 6000 🙂 ) a k tomu nějaké věci od Nutrendu, takže se určitě vyplatilo jet. Aspoň jsem si vyzkoušel jak na tom jsem před akádou.