Pln enthusiasmu jsem vyrazil na závod WRE do Teplic nad Bečvou. Před 10 lety jsem si v tam zaběhl asi svůj nejlepší sprint v H16 a navíc kyčel před závodem skoro už nebolela. Sice únava z velikonoc byla stále patrná, ale věřil jsem, že to rychlostně zvládnu. No bohužel nezvládnul. Před startem jsem vůbec necítil běžeckou formu, nohy zatuhlý a navíc začala bolet druhá noha. Terén byl docela pěkný. Lázeňské město ve svahu, všude park, pěšinky, osamocené domy, schody a keře. Nemůžu říct, že by to byl typ sprintu, který by mě nějak zvlášť bavil, ale když už to musí být, tak tohle byla dobrá volba. Závod byl sice zařazen do WRE, ale předstartovní karanténa pro elitní kategorie se mi zdála hodně zbytečná.

Hned po odstartování jsem cítil, že nohy nejdou tak, jak by měly a za celou dobu jsem nenašel to správný flow. Stavitel postavil několik zajímavých voleb postupu. MAPA. Asi nejvýraznější z nich byla na třináctku. Zvolil jsem úplně horní variantu postupu, která se mi opticky zdála nejvýhodnější, ale nakonec se ukázala, že tomu tak není. Výběh schodů mě docela vyšťavil a potom jsem se při svém mizerném běžeckém výkonu nedokázal znovu tak rychle rozběhnout. Navíc bylo lepší jít konec postupu zleva. Docela zákeřný postup byl taky na sběrku. Já jsem to šel zleva, což by nebylo tak špatné, kdybych jak blbec nesbíhal po schodech. To bylo dost pomalý. Nejrychlejší bylo nakonec jít zprava lesem okolo srázů. S konečným časem a umístěním rozhodně spokojenej být nemůžu a čeká mě hodně práce.

V sobotu se běžel middle. Opět jsem se vrátil na místo činu, ale tentorkát z trochu opačným nádechem. V obci Rybáře na břehu řeky Bečvy, jsem před 10 lety běžel jedny ze svých nejhorších a nejodpornějších štafet. Po vběhnutí do lesa jsem si potvrdil, že tenhle les opravdu není pro mě. Všudypřítomné ostružiny a tyčovina, nepřehledná mapa s teréníma tvarama, které jsem nebyl s to rozluštit, to není můj šálek kávy. A dělal jsem chyby. V části mapy, která byla čistší jsem sice chodil pěkné mezičasy a trochu jsem si zvedl sebevědomí, ale v tom zeleným jsem šel fakt blbě, smekám před Vojckem, kterej to zvládl jít za 35 minut, to je trochu mimo moje chápání. Teď doufám, že minimálně dalších 10 let se do tohohle lesa nebudu muset vracet.

You may also be interested in

WRE aneb proč jsem tam vůbec jezdil?