Bavarian forest 5 days

Na přelomu července a srpna se na německé straně Šumavy, kousek od Železné Rudy, konal první ročník 5 denních závodů Bavarian forest 5 days. S centrem ve všem plzeňákům známém lyžařském centru Bretterschachten na úpatí Velkého Javoru (Grosser Arber) jsme si zaběhali v drsných horských terénech, ve kterých se nám na české straně běhat asi jen tak nepoštěstí. Horský, těžko prostupný les v kombinaci s velkým převýšením nám nedal nic zadarmo. Trochu nepochopitelná pro mě byla mizivá účast závodníků z Česka. :/

Tři etapy se běžely přímo z Bretterschachten v lesích pod Velkým Javorem. Tyto etapy byly fyzicky nejnáročnější. Les byl plný popadaných stromů, borůvčí po pás, bažin a potoků, skal a neprůchodných hustníků. Ale rozhodně jeden z nejkrásnějších terénů, ve kterých jsem kdy běžel.

Jedna etapa nás zavedla na samotu Harlachberg nad městem Bodenmais, kde byl les o něco průběžnější, ale stále ryze horský. A jedna etapa byl městský sprint v malebném městečku Viechtach (Smrkov). Tratě byly pěkné a rychlé. Až tedy na jednu kontrolu, která byla uprostřed nějaké zarostlého lesíku plného ostružin, kopřiv a jiného trní, takže to byl asi první sprint, ze kterého jsem příběhl celý od krve :D.

Příští rok se běží znovu, tak snad bude větší česká účast, když to máme hned za barákem. https://www.bf5days.com/

MAPA E1
MAPA E2
MAPA E3
MAPA E4
MAPA E5