Konečně závody!

Po dlouhé, skoro půlroční pauze způsobené takzvanou “pandemií koronaviru” jsem se konečně postavil na start oficiálního závodu v OB. Pořadatelé z Jindřichova Hradce připravili pěknou Ligu Vysočiny v České Kanadě (naštěstí bez medvědů 🙂 ).

Startovní pole bylo na Ligu Vysočiny nezvykle dobře obsazené. Všichni jsou totiž lační po závodech a moc jich na výběr zatím není. Na start se tak postavil například Tomáš Křivda, rakouský reprezentant Jannis Bonek, zkušení veterání Osvald Kozák nebo Mára Prášil nebo třeba Matěj Klusáček.

Celý závod byl bohužel doprovázen vytrvalým hustým deštěm, ale to mi nemohlo zkazit radost. 5,9 km dlouhá trať byla postavena velmi zajímavě. Částečně na kameny posetém kopci a částečně v rýhách a hustnících. Prostě Česká Kanada. Já jsem svůj závod odběhl soustředěně bez výrazných chyb. Na pátou kontrolu jsem zvolil špatný postup, na devátou jsem nemohl najít bílý les v hustníku a na osmnáctku jsem uhnul ze směru. Ve výsledku to znamenalo třetí místo za Křivdou a Bonnkem s přesně dvouminutovou ztrátou.

Závod i trať se mi moc líbily a je nutno poděkovat pořadatelům, že do toho šli. Stejně tak je třeba jim poděkovat za to, že udržovali vjezd na louku celý den sjízdný, což muselo dát taky pěkně zabrat.