Bike-o challenge

Tak jsem se letos nechal zlákat a poprvé jsem vyrazil na bike o-challenge (obdoba bike adventure). V sobotu 6h v sedle, v neděli 4h. Centrum bylo letos v Hamru na jezeře, což dávalo tušit, že nás čekají hlubboká údolí a v severní části prostoru také vysoké kopce okolo Ještědu.

Jeli jsme ve dvojici otec-syn. Veteránského věku dosahovala pouze jedna polovina týmu, takže jsme museli poměřovat síly s těmi nejlepšími muži.

Na kole většinu roku trénuju pouze cestami do práce a z práce. I když mi to hodí poměrně slušný součet kilometrů, tak jsem nevěděl, co moje tělo bude říkat po 6 hodinách a více jak 100 km v nohách. Především jsem ale doufal, že mě nepotká žádný defekt.

Sobotní šestihodinovka

V sobotu nás celý den provázelo horké počasí. Bodované kontroly byly především v jížní částí závodního prostoru. Měl jsem štěstí, že jsem byl do kopců silnější, věk přeci jen hraje svoji roli :), a tak jsem si mohl občas odpočinout. Nicméně po 4 hodinách už jsem dost cítil bolest v nohou a především jsem teda cítil zadek. Nicméně žádna krizička nepřišla a do cíle jsme finišovali 4 minuty před limitem po 103 ujetých kilometrech s 1700 metry převýšení. Takže spokojenost, tolik najednou jsem na kole ještě nikdy neujel. A dokonce to stačilo na průběžné 5. místo, což i přes letošní slabší konkurenci považujeme za velký úspěch. Nutno říct, že díky krásnému počasí jsme si etapu dost užili. Mohli jsme se kochat Ještědem, Bezdězem nebo třeba Drábskými světničkami.

MAPA

Nedělní bahenní čtyřhodinovka

Nedělní noc a ráno propršelo, ale na start naštěstí přestalo. Také se oproti sobotě výrazně ochladilo, takže se jelo o něco lépe. Tentokrát jsme zamířili do severní části prostoru, do kopců kolem Ještědu. Kopce tu byly výrazně prudší a cesty po nočním dešti dost mokré a rozbahněné. Nezvolili jsme asi úplně idální postupy, což nás asi pár bodů stálo, ale i tak jsme sebrali poměrně dost bodů, které stačily na konečné páté místo v kategorii. Myslím, že to byl fajn víkend, pěkně jsme se projeli, neměli žádný defekt ani neshody a oba jsme si to s Taťkou užili 🙂

MAPA